Začneme jednoduše. Snědli jste feferonku nebo nějaké chili a pusa pálí a je to k nevydržení? Pak stačí kávová lzička medu a v puse je rázem klid.

 Letní limonáda jednoduše. Do sklenice pořádná lžíce medu, trochu citronové šťávy a rozmíchat s vodou. Pokud je opravdu teplo pak kousek ledu to jen zlepší.

Bylo by vhodné u vás zlepšit trávení? No spíše to vylučování? Pak zkuste posnídat bílý jogurt s lžící medu. Hodně lidem už to pomohlo.

Dočetli jste se, že je  pro vás dobré  jíst víc syrové cibule? Máte sice dobrou vůli, ale ono to jen tak prostě nejde. Ale jde to jinak. Pokrájejte klidně větší cibuli na kousky, zakapejte trochou dobrého octa a přidejte medu. Po rozmíchání med cibuli obalí a ejhle dá se to jíst jen tak a nepálí to.

Máte zvýšenou hladinu cholesterolu? To se stává a taky se doporučuje více česneku, že. Jenže třeba na něj moc zrovna nejste, protože ta vůně vám /možná taky vašemu okolí/ moc nesedí. Tak si klidně udělejte topinky jak jste zvyklí a důkladně je potřete česnekem. Když na takovou topinku namažete med, tak o česneku nebude nikdo vědět.

 Milan Kudlík nám poslal překlad článku Fakta o medu a skořici. Zde si ten článek můžete stáhnout do svého počítače.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode